Ratujemy HENIA, szukamy bliźniaka

received_563296507816218.jpeg

 

 

 

 

Zbiórka zakończona pełnym sukcesem! zebraliśmy 10 000 zł dla Henia!

 

DZIĘKUJEMY!!!!

Ratujemy Henia, szukamy bliźniaka

 

 

!!!!ZBIÓRKA DZIAŁA JUŻ PRAWIDŁOWO!!!

To miała być zwykła grypa. Tydzień i po sprawie. Tymczasem jedynym ratunkiem dla Henia jest przeszczep szpiku

 

Lekarz rodzinny mówi: grypa. Wziąć antybiotyk i do łóżka na kilka dni. Heniu się kładzie.
Lekarz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym osłuchuje go, zapisuje zastrzyki i odsyła do rodzinnego. Heniu idzie.
Tylko dlaczego lekarze mówią, że wszystko ok? Przecież Heniu nie udaje, że ledwo stoi.
Po kilku dniach wie już co go zwala z nóg – ostra białaczka szpikowa.
Dlaczego ja? Dlaczego on? Dlaczego my? Te pytania zadają bracia i siostry Henia. Pyta o to żona Gosia i pytają córeczki Henia: czemu tata jest w szpitalu? A tata Henio ma dodatkowo zapalenie płuc i posocznię. – Ta bakteria zabija, jak powiedział lekarz, w dobę – mówi Ewa Pogoda, siostra Henryka Krawczyka z Krotoszyna. – Na szczęście dostał leki na czas…
 
8 lat razem
Heniu, jak mówią o nim bliscy, ma 35 lat, pięcioro rodzeństwa, za sobą ciężką chemioterapię i nieudany przeszczep. Szpikiem podzielił się z nim brat – mieli 100% zgodność genetyczną. - Po trzech tygodniach Heniu wrócił do żony i córeczek. Był na diecie i lekach, co dwa tygodnie jeździł na kontrole. Najważniejsze, że mógł nabierać sił w domu i z rodziną, którą bardzo kocha – opowiada siostra Ewa. Wiary w lepsze jutro Heniowi wystarczyło na kilka miesięcy. W sierpniu tego roku wyniki pogorszyły się, dostał limfocyty od brata. Nie pomogło. We wrześniu białaczka wróciła na dobre. 1 października, w 8. rocznicę ślubu żona odwiozła Henia do szpitala.

– Nadzieja odeszła – myślał, gdy wymioty po „chemii” wywracały jego świat na drugą stronę. Czy to koniec? – mógł pytać, gdy wróciła stara znajoma posocznica.

Brat to za mało

Od kilkunastu dni Heniek jest znowu w domu i czeka na kolejny przeszczep. Dawcą ma być Adam – brat z  50 % zgodnością genetyczną. Wkrótce ma się okazać, czy może oddać swój szpik.

Ratunkiem dla Henia okazać się może dawca obcy. Niespokrewniony, ale bliski genetycznie. - Lekarze nie chcą czekać, ponieważ kolejnej chemii Heniu może nie przetrwać – mówi Ewa. – Dlatego będziemy organizować charytatywnie Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego będzie można się zapisać jako potencjalny dawca szpiku.

 

Pomóż nam zebrać potrzebną kwotę dla podopiecznego

Zbiórka została zakończona

Udało nam się zebrać odpowiednią kwotę.

Dziękujemy za wsparcie.

Heniu z Krotoszyna

Miejsce: Krotoszyn

Trwa od: 2019-11-14

Zakończenie: 2019-12-31


Wpłaciło: 115 osób

Potrzebne jeszcze: 0 zł

10000 zł
100%

KAŻDA KWOTA MA ZNACZENIE


Administratorem Twoich danych osobowych jest Fundacja Włącz się. Mamy siedzibę w Złotowie przy ul. Za Dworcem 1D. Twoje dane podane w formularzu przetwarzamy w celu umożliwienia Ci wpłaty na prowadzoną przez nas zbiórkę oraz zbierania informacji o darczyńcach. Wypełnienie i zatwierdzenie formularza wpłaty na zbiórkę, a następnie zrealizowanie przelewu traktujemy jako wyraźne działanie potwierdzające chęć przetwarzania Twoich danych w ww. celach. Masz prawo w każdym czasie wycofać swoją zgodę na przetwarzanie danych zgodnie z powyższym pisząc e-mail na adres zgody@fundacjawlaczsie.pl. Tutaj dowiesz się więcej o regułach przetwarzania przez nas Twoich danych.

Aktualności

STARTUJEMY Z KOLEJNĄ EDYCJĄ WOLONTARIATU ROKU 2020

Z olbrzymią przyjemnością informujemy, że również w tym roku startujemy z kolejną edycjąKonkursu na Wolontariat Roku 2020!Niniejszą akcją chcemy przede wszystkim promować... więcej »
Zobacz wszystkie aktualności »