Ratujemy HENIA, szukamy bliźniaka

received_563296507816218.jpeg

Zbiórka zakończona pełnym sukcesem! zebraliśmy 10 000 zł dla Henia!

DZIĘKUJEMY!!!!

Ratujemy Henia, szukamy bliźniaka

!!!!ZBIÓRKA DZIAŁA JUŻ PRAWIDŁOWO!!!

To miała być zwykła grypa. Tydzień i po sprawie. Tymczasem jedynym ratunkiem dla Henia jest przeszczep szpiku

Lekarz rodzinny mówi: grypa. Wziąć antybiotyk i do łóżka na kilka dni. Heniu się kładzie.
Lekarz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym osłuchuje go, zapisuje zastrzyki i odsyła do rodzinnego. Heniu idzie.
Tylko dlaczego lekarze mówią, że wszystko ok? Przecież Heniu nie udaje, że ledwo stoi.
Po kilku dniach wie już co go zwala z nóg – ostra białaczka szpikowa.
Dlaczego ja? Dlaczego on? Dlaczego my? Te pytania zadają bracia i siostry Henia. Pyta o to żona Gosia i pytają córeczki Henia: czemu tata jest w szpitalu? A tata Henio ma dodatkowo zapalenie płuc i posocznię. – Ta bakteria zabija, jak powiedział lekarz, w dobę – mówi Ewa Pogoda, siostra Henryka Krawczyka z Krotoszyna. – Na szczęście dostał leki na czas…

8 lat razem
Heniu, jak mówią o nim bliscy, ma 35 lat, pięcioro rodzeństwa, za sobą ciężką chemioterapię i nieudany przeszczep. Szpikiem podzielił się z nim brat – mieli 100% zgodność genetyczną. - Po trzech tygodniach Heniu wrócił do żony i córeczek. Był na diecie i lekach, co dwa tygodnie jeździł na kontrole. Najważniejsze, że mógł nabierać sił w domu i z rodziną, którą bardzo kocha – opowiada siostra Ewa. Wiary w lepsze jutro Heniowi wystarczyło na kilka miesięcy. W sierpniu tego roku wyniki pogorszyły się, dostał limfocyty od brata. Nie pomogło. We wrześniu białaczka wróciła na dobre. 1 października, w 8. rocznicę ślubu żona odwiozła Henia do szpitala.

– Nadzieja odeszła – myślał, gdy wymioty po „chemii” wywracały jego świat na drugą stronę. Czy to koniec? – mógł pytać, gdy wróciła stara znajoma posocznica.

Brat to za mało

Od kilkunastu dni Heniek jest znowu w domu i czeka na kolejny przeszczep. Dawcą ma być Adam – brat z  50 % zgodnością genetyczną. Wkrótce ma się okazać, czy może oddać swój szpik.

Ratunkiem dla Henia okazać się może dawca obcy. Niespokrewniony, ale bliski genetycznie. - Lekarze nie chcą czekać, ponieważ kolejnej chemii Heniu może nie przetrwać – mówi Ewa. – Dlatego będziemy organizować charytatywnie Dzień Dawcy Szpiku, podczas którego będzie można się zapisać jako potencjalny dawca szpiku.

Heniu z Krotoszyna

Miejsce: Krotoszyn

Trwa od: 2019-11-14

Zakończenie: 2019-12-31