Oliwia Pieniążek z Lubania

Oliwia Pieniążek2 (002) mniejszy.jpg

Oliwia ma 3 latka, wykryto u niej 10 listopada 2017 r. poważną wadę serca w postaci braku przegrody między przedsionkami tzw. ASD II. Kardiolog uświadomił rodziców, że wspomniana przegroda praktycznie nie istnieje i konieczna jest operacja na otwartym serduszku. Ze względu na to, że czas oczekiwania w Polsce na taki zabieg strasznie się wydłuża Rodzice dziewczynki postawanowili ratować życie dziecka za granicą. W Krakowie udało im się zasięgnąć opinii wybitnego kardiochirurga dziecięcego, który zaznaczył, że operacja jest konieczna w jak najmniej odległy terminie. Tak poważna wada serca hamuje prawidłowy rozwój dziecka, przyczynia się do niedowagi połączonej z brakiem apetytu, szybkim zmęczeniem a także ryryzkiem wystąpienia nadciśnienia płucnego. Skierował on dziewczynkę do Kliniki w Munster w Niemczech

Koszt takiego zabiegu to kwota 20 000 EURO, rodziców nie stać na jego sfinansowanie, dlatego Fundacja Włącz Się po częsci zrefunduje zabieg jednak nadal brakuje dość spora kwota!

Oliwka Pieniążek

Miejsce: Lubań

Trwa od: 2018-02-27

Zakończenie: 2018-03-31