Paweł z Turowa

logo.jpg

6-letni Pawełek urodził się z zaćmą obuoczną. Jako 5-miesięczny chłopczyk przeszedł operację usunięcia zmętniałych soczewek. Po operacji miał niestety powikłania w lewym oku, co przyczyniło się do opóźnienia rozwoju ogólnego, nieodwidzenia i zeza. Paweł dzięki ciągłej rehabilitacji i częstym wizytom w szpitalach, jak na swoją dysfunkcję, rozwija się dobrze. Ma jednak problem z oczami, nieodwidzeniem, wymową, poczuciem głębi, zachowaniem prawidłowej postawy, równowagi. Wymaga ciągłej pracy, by mógł w przyszłości samodzielnie żyć.

Miejsce:

Trwa od: