Wanessa z Lipki

20140711_133108.jpeg

Wanessa Bąkowska lat 6. Piękne, długie blond włoski, uśmiechnięte oczy, radosne usposobienie – to właśnie Wanesska. Niestety nasza pięknisia przyszła na świat z niechcianym „kolegą” – z zespołem Downa, który utrudnia maleńkiej jej normalne egzystowanie. Ciężko jest bowiem funkcjonować z obniżonym napięciem mięśniowym, z uciążliwą astmą oskrzelową i przykrym atopowym zapalenie skóry. Mimo tego Wanessa to chodząca „Wiosna” –  pogodna, uśmiechnięta, radosna, kochająca muzykę, niezwykle ciepła i troskliwa dziewczynka. W domu dostała ksywkę „przylepka”. Niestety Dziewczynka wymaga regularnych (kilka razy w roku) turnusów rehabilitacyjnych usprawniających ją nie tylko fizycznie bowiem wymaga również szeregu terapii: logopedycznej, psychologicznej, pedagogicznej. Przebywa pod stała ścisła kontrolą wielu specjalistów.

POTRZEBUJEMY 4500 TYŚ ZŁOTYCH NA TURNUS REHABILITACYJNY I WIZYTY U SPECJALISTÓW BY DZIEWCZYNKA MOGŁA SPRAWNIEJ FUNKCJONOWAĆ W ŻYCIU CODZIENNYM.

Wanessa

Miejsce: Lipka