Błażej z Człuchowa

P10101301.jpg

4-letni Błażej z Człuchowa urodził się jako wcześniak w stanie ogólnym ciężkim. Rozpoznano wcześniactwo, zespół zaburzeń oddychania, zaburzenia elektrolitowe oraz hipoglikemię. Zdiagnozowano również retinopatię wcześniaczą, z powodu której wykonano dwukrotnie zabieg laseroterapii. Obecnie Błażej ma zdiagnozowaną wysoką krótkowzroczność oraz astygmatyzm. Posiada orzeczenie o niepełnosprawności – choroba narządu wzroku i opóźniony rozwój psychoruchowy, co wiąże się z zaopatrzeniem chłopca w przedmioty ortopedyczne ułatwiające funkcjonowanie, a także konieczność stałej opieki innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji oraz konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia, rehabilitacji i edukacji. Chłopiec od urodzenia jest pod stałą opieką Poradni Neurologicznej i Okulistycznej w Gdańsku, co wiąże się z częstymi wizytami i kosztami. Fundacja przekazała środki finansowe dla rodziców Błażeja, dzięki którym zakupią specjalistyczne okulary, obuwie z wkładką profilującą, a także wykonają niezbędne zabiegi rehabilitacyjne.

Błażej

Miejsce: Człuchów